Слухати Радіо УНА
МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ПІДТРИМКУ БІЛЬШОЇ КІЛЬКОСТІ МОВНИКІВ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ І КРИМ

МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ПІДТРИМКУ БІЛЬШОЇ КІЛЬКОСТІ МОВНИКІВ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ І КРИМ

03.02.2021 | 13:21

У 2021 році підтримку за рахунок коштів державного бюджету отримають телерадіокомпанії, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані Росією райони Донецької та Луганської областей, а також на ТОТ АР Крим і м. Севастополь. На цю програму передбачено майже 50 млн грн. Мінреінтеграції вживатиме заходів для збільшення обсягів підтримки.

З метою підвищення ефективності використання ресурсів, збільшення кількості мовників та забезпечення їхньої стабільної роботи відбувається вдосконалення механізму фінансування, яке надаватиметься за абсолютно прозорою процедурою.

Відповідні документи щодо запровадження прозорих процедур фінансування мовників на конкурентних засадах розроблені Мінреінтеграції, і після відповідного погодження центральними органами виконавчої влади стануть підставою для реалізації програми.

«Посилення інформаційної присутності України на тимчасово окупованих територіях – це один з пріоритетів міністерства. Ми здійснили докладний аналіз стану мовлення і розробили пакет ініціатив, виходячи з об’єктивної ситуації, коли Росія технічно блокує сигнал і фізично кидає журналістів до в’язниць. Наш підхід, серед іншого, базується на підтримці якомога більшої кількості українських мовників, які виробляють відповідний контент і доносять правду людям, що опинилися в заручниках у окупантів» - сказав заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

«В основі підходу – прозорий механізм розподілу коштів на конкурентних засадах, як це передбачено законодавством. Ми пропонуємо розподілити ресурси на кілька лотів, зокрема, мовлення кримськотатарською мовою на Крим, мовлення українською мовою на Крим, мовлення на тимчасово окуповані райони Донеччини і Луганщини. Станом на сьогодні до міністерства надійшли звернення про допомогу від 14 мовників, усі вони потребують підтримки. Зараз ми змушені розпочинати цю роботу у межах коштів, які передбачені у законі про державний бюджет на 2021 рік. Ми вдячні парламентарям за підтримку дуже важливих програм у сфері реінтеграції. По кількох програмах, зокрема, у сфері надання компенсацій громадянам за зруйноване житло, фінансування значно збільшене. У той же час на програму мовлення на ТОТ ми отримали у 2,5 рази менше ресурсів, ніж пропонувалося на розгляд Верховній Раді на основі пропозицій мовників та оцінки реальних потреб. І ці кошти не призначені конкретному мовнику. Ми розуміємо важливість підтримки, зокрема, каналу ATR, традиційною аудиторією якого є представники кримськотатарського народу. Так само потребують підтримки інші канали, які були змушені виїхати з тимчасово окупованого Криму і ОРДЛО. Скажімо, народні депутати з Донецької і Луганської областей, які голосували за бюджет, постійно наголошують на підтримці мовлення на Донбасі, адже ситуація там дуже складна. Зараз ми працюємо, щоб якомога швидше запустити прозовий механізм використання коштів, і в діалозі з народними обранцями будемо докладати зусиль, щоб обсяг цієї підтримки збільшився» - відзначив Ігор Яременко.

Джерело:https://mtot.gov.ua/ua/minreintegraciii-zabezpechit-pidtrimku-bilshoii-kilkosti-movnikiv-na-timchasovo-okupovani-teritoriii-doneckoii-ta-luganskoii-oblaste-i-krim.