Слухати Радіо УНА
Програма "Струна". Писанкарство. Гостя - Наталія Пантус.

Програма "Струна". Писанкарство. Гостя - Наталія Пантус.

      Великдень має багато давніх звичаїв. Найпопулярнішими з них є традиція випікання паски та створення писанок. Детальніше про мистецтво писанкарства, декоровані традиційними символами, розповіла заступниця директора з навчально-методичної роботи Житомирського обласного Центру дитячої та юнацької творчості, керівник сувенірного гуртка Наталія Пантус.

         В рамках радіопрограми «Струна» пані Наталія поділилася враженнями від проведення двох конкурсів з писанкарства: обласного та всеукраїнського.

       «Створення писанки – це таїнство. Уявіть собі, що в аудиторії горять свічки, сидить п’ять делегацій, в кожній з яких по чотири дитинки, які у майже абсолютній тиші щось собі пишуть на писанці, всі зосереджені. Діти, як правило, одягають гарний український одяг, вишиті сорочки, дівчатка одягають вінки. Їм дуже подобається конкурс, дітки його дуже люблять і завжди їдуть на нього із задоволенням. Оскільки ми знаходимось в червоній зоні, то ми не могли, на жаль, зустрітися з дітьми. Тому цього року через поширення коронавірусу нам довелось працювати дистанційно. Але навіть в таких умовах вдалося задати гарний тон та створити теплу затишну атмосферу», - розповідає пані Наталія.