Слухати Радіо УНА
Історичний нонфікшен про останнього командира УПА Василя Кука.Співрозмовниця - науковиця Аліна Пониполяк.

Історичний нонфікшен про останнього командира УПА Василя Кука.Співрозмовниця - науковиця Аліна Пониполяк.

Гостя: дослідниця визвольного руху, кандидатка історичних наук, завідувачка відділу наукової методології Національного музею історії України, авторка книги про останнього командира УПА «Життя і боротьба Василя Кука».

Науковиця Аліна Пониполяк присвятила 6 років дослідженню архівних даних, приватних документів генерала Василя Кука та його родини, поспілкувалася з рідними та людьми, які особисто знали командира, відвідала місця, де він народився. Усе це допомогло показати, яким був Василь Кук та розвінчати міфи й таємниці навколо останнього командира повстанської армії.

«Василь Кук був чудовим розвідником, військовим. Ми повинні розуміти, що ця особистість, на жаль, не до кінця оцінена нами, сучасниками. Він зумів пережити свого ворога - Ссовєцький Союз – і пожити в незалежній Україні, в тій Україні, за яку він боровся. Це унікально. На таких особистостях ми можемо виховувати сучасне покоління українців, аби вони розуміли, що керувало тими людьми, які йшли до УПА, до лав ОУН. Завдяки Василю Куку була створена ОУН на території Східної України, на території Донеччини, Луганщини та Криму», - розповіла Аліна Пониполяк під час інтерв’ю на радіо УНА.