Слухати Радіо УНА
Гостя етеру - Світлана Гресь. Розповіла про Міжнародне свято літератури та мистецтв «Лесині джерела-2021».

Гостя етеру - Світлана Гресь. Розповіла про Міжнародне свято літератури та мистецтв «Лесині джерела-2021».


Програма: Струна

Гостя: голова Національної спілки письменників України, лауреат літературно-мистецької премії імені Лесі Українки Українського фонду культури, лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу імені Валентина Грабовського, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, керівник Житомирського обласного літературного музею обласної організації Світлана Гресь.

Тема: Міжнародне свято літератури та мистецтв «Лесині джерела-2021»

Світлана Гресь під час зустрічі на радіо УНА розповіла про особливості відзначення Міжнародного свята літератури та мистецтв «Лесині джерела-2021» у Новоград-Волинському Житомирської області. Впродовж 3-х днів на «Лесиних джерелах» були презентовані виставки родинних фотографій, проводилися пішохідні театралізовані екскурсії «Лесиними стежками», демонструвалися  театралізовані міні-етюди. Під час свята відбулося відкриття пам’ятного знаку «Літературно-мистецька книга родини Косачів» та відбувся показ вистави Дніпропетровського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки «Цілую. Леся».

«Одним із важливих складових свята була презентація 14-томного академічного видання творів Лесі Українки, який був виданий до ювілею Лесі волинським видавництвом. Це видання привернуло увагу багатьох науковців. Над ним працювало до 50 чоловік редакційної колегії. 14-титомник було зроблено у стислі терміни – за 7 місяців. Один із упорядників пояснював, що 2/3 взяли із попереднього видання, а 1/3 – опрацювали. Але опрацювати навіть 1/3 за 7 місяців є дуже складною роботою. Мені дивно, що за стільки багато років були речі, які ще не були опубліковані. Це ювілейне видання було розпочате із драми. Напевно, у нашій літературі більш потужного драматурга, ніж Леся Українка, й не було. У Житомирському обласному літературному музеї вже є примірник цього видання, всі охочі можуть його подивитися та погортати», - розповіла Світлана Гресь.

Світлана Гресь розповіла про вплив постаті Лесі Українки на її творчу діяльність, а також написання та видання дитячої літератури.