Слухати Радіо УНА
Програма СТРУНА. Гість - Геннадій МАХОРІН

Програма СТРУНА. Гість - Геннадій МАХОРІН

Гість: кандидат історичних наук, керівник Центру історико-демографічних досліджень та біографістики, доцент Поліського національного університету, Геннадій Махорін.

Тема: Туристичні мандрівки історичними місцями Житомира

Геннадій проводить для житомирян та гостей міста екскурсії Житомиром, розповідає про видатних винахідників, науковців, літераторів, які проживали у Житомирі,  показує учасникам туристичних маршрутів старовинні будівлі та історичні пам’ятки міста, звертає увагу на несправедливо забуті імена, пов’язані із Житомиром.

«Ми обмежуємося знаннями, що Житомир – це столиця космонавтики, часто паразитуємо на імені Корольова, забуваючи, що Житомир дав багато інших видатних особистостей. Наприклад, вчений-балістик Павло Юхимович Ельєсберг  народився в Житомирі. Він забезпечив політ штучного супутника землі та одержав найвищу державну премію за це. У Житомирі навчався Гліб Котельников, який став винахідником ранцевого парашуту. Микола Білинець сконструював крісло-катапульту для Юрія Гагаріна та інших космонавтів. Георгій Бабат штучно створював кульові блискавки, це наш український  «Тесла», у 1942 році він винайшов прообраз телефона. На жаль, цим постатям мало приділяють уваги», - розповів Геннадій Махорін.