Слухати Радіо УНА
Фільм, що поєднав Україну та США. "УНА-1" презентує документальну стрічку "Вибраний з тисячки" (ВІДЕО).

Фільм, що поєднав Україну та США. "УНА-1" презентує документальну стрічку "Вибраний з тисячки" (ВІДЕО).

    Мабуть дана документальна стрічка, крім усього іншого, приклад справжнього виховного заходу, який варто наслідувати. Дуже різних за віком, професіями, інтересами, поглядами об’єднала ця подія. Родинний фільм – це не просто сімейна драма, а глибоко патріотичний та інформаційно насичений, динамічний, справді фаховий – це, по суті, розповідь про часточку історії України через персоналію. Переглядаючи цю роботу, кожен свідомий українець знайде якусь часточку розповіді і про його рідну сторону, адже у фільмі розповідається і про Львівщину, Волинь, Закерзоння і навіть США. Чому не «обраний із тисячі», а "вибраний з тисячки"? Бо так Йосипа Пацулу називала його мама. Фільм складається з двох частин. У першій частині автори зосередили увагу на родоводі Пацул, витоках становлення науковця як дослідника історії Волині, репресованих та розстріляних краян. З цією метою знімальна група працювала на території Польщі у місті Перемишлі. У другій частині мова йде про історичні розвідки Пацули вже в Україні, акцентується увага на його неоціненному історичному спадку, який він залишив після себе для мешканців Волині. 

Довідка: Йосип Пацула - автор підручників для студентів і викладачів вищих навчальних закладів, публіцист, кандидат педагогічних наук. Автор понад 200 наукових праць і публікацій в галузях філології, педагогіки, історії та релігієзнавства.Член правління Рівненського обласного об'єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка. Один із засновників Конгресу української інтелігенції, член його центральної ради та перший голова Рівненської обласної громади КУІн. Публікації Й. Пацули присвячувались висвітленню героїчних, малодосліджених, або й викривлених радянською історіографією сторінок діяльності УПА (особливо в газеті «Волинь», «Сім днів» та інших), виступи на наукових конференціях та мітингах біля меморіалів, могил загиблих вояків УПА; розстріляних енкаведистами інтелігентів та священиків у тюрмах Рівного, Дубна, Луцька та ін.

Над фільмом працювали: 

Ідея Ольга Нестерчук. Режисер Андрій Смусь.

   Висловлюємо щиру подяку за сприяння у зйомках фільму: заступнику голови Рівненської обласної ради Олексію Бучинському ВО "Свобода"; начальнику управління культури і туризму Рівненської ОДА Ярославу Мельнику; міському голові Рівного Володимиру Хомку; начальнику Рівненського міського управління культури і туризму Тарасу Максименку; Окрема щира подяка родині Pacula, Winesburg, Ohio. P.S. Всі права захищені. Використання матеріалів фільму і автоматизоване копіювання інформації або відео будь-якими програмами без письмового дозволу заборонено. Право на фільм належить доньці Йосипа Пацули, Ользі Нестерчук.