Слухати Радіо УНА
Тарас Житинський. Вкрадені пісні (ВІДЕО)

Тарас Житинський. Вкрадені пісні (ВІДЕО)

    Чимало так званих російських народних пісень мають українське походження. Саме завдяки Тарасові Житинському ми маємо змогу почути їх автентичні тексти, які звучать милозвучно та природньо. Отже,слухайте та насолоджуйтесь.

        Довідка: Тарас Житинський, народжений у родині репресованих вояків УПА в Карагандинській області, лише у 1981–му році зміг повернутися на Батьківщину — місто Івано-Франківськ. Закінчив Івано–Франківський інститут мистецтв. Серйозно захопився музикою, а згодом став відомим у місті серед молоді музикантом та вокалістом. Після здобуття Україною Незалежності, автор та виконавець україномовних пісень став одним з перших кандидатів на участь у відроджених українських фестивалях та конкурсах. На них він прихилив до себе журі та глядачів, і як наслідок, здобув: дипломат джаз-фестивалю «Кришталевий Лев» в складі «Галицький диксиленд» (фортепіано), 1989 рік; третю премію у категорії «поп–музика» на фестивалі «Червона Рута» в 1991–му році; у 1992–му лауреат фестивалю «Слов'янський базар» третя премія; у 1994 році із групою «Скала» здобув перемогу на рок фестивалю «Тарас Бульба»; у 2007 році гран-прі фестивалю «Повстанським плаєм». Окрім власних творів Тарас Житинський виконує патріотичні повстанські та стрілецькі пісні.

Т.Житинський (ліворуч) та М.Бойчук (праворуч) під час запису пісні «Мій Володя Висоцький». Тисмениця, 2016 р. .

У 1996–му для нього починається нове життя: він несподівано перебирається до Лондона. Завівши собі на голові справжнього оселедця, він став схожим на вільного козака в екзиліУже кілька років[неточність] у Великій Британії функціонує створений Тарасом Житинським гурт «Земляки», складений з наших «колишніх», який грає і народну пісню, і авторський репертуар. «Земляки» мають непоганий концертний ангажемент по всій Англії, але поки що, за певних причин, не можуть відвідати Батьківщину, а точніше — покинути Велику Британію. (За матеріалами Вікіпедії)